shigvar
01 دی 1401 - 17:57

کارخانه تولید تجهیزات آزمایشگاهی در نوشهر احداث می شود

نوشهر- مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: کارخانه تولید تجهیزات آزمایشگاهی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال ۲۱۰ نفری در نوشهر احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید کیاکجوری در حاشیه امضای قرارداد احداث و بهره برداری کارخانه تولید تجهیزات آزمایشگاهی اظهار داشت: این قرارداد بر اساس اجاره بلند مدت اراضی جهت ساخت کارخانه‌های صنعتی با زیربنای ۸ هزار متر است. گفتنی است، مدت زمان این قرارداد ۲۰ ساله است و تعداد نفرات پیش بینی شده جهت اشتغال در پروژه حدود ۲۱۰ نفر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اجرای این پروژه اظهار داشت: نسبت به فعالیت اثربخش این شرکت در بندر نوشهر بسیار خوش بین هستیم.

کیاکجوری همچنین با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده برای عقد این قرارداد، تصریح کرد: کلنگ زنی این پروژه بزرگ در ایام دهه فجر به زمین زده خواهد شد.


نماینده مردم شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: این یک کار تیمی در شرایط خاص کشور و آغاز یک پروژه بزرگ است و باید برای اشتغال پایدار در کشور باید نوآوری و تلاش داشته باشیم و برای سرمایه گذاران ایجاد جاذبه و بسترهای موردنیاز آنها را جهت سرمایه گذاری‌های پایدار و اشتغال را فراهم کنیم.

وی، اظهار داشت: کلید این پروژه برای سرمایه گذاری در بندر نوشهر از ۱۸ ماه قبل زده شد.

محسنی با بیان اینکه حدود ۲۲ جلسه در سطوح مختلف برای دریافت مجوز تشکیل شد، عنوان داشت: در همین رابطه مجوز تولید ۱۵ رقم اقلام تشخیصی آزمایشگاهی را دریافت کردیم، با اشاره به اینکه این پروژه پنج فاز دارد، ابراز داشت: فاز نخست آن در تهران اجرا شد و انشاالله فاز دوم آن در بندر نوشهر اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این پروژه، جنبه اشتغال و به کارگیری نخبگان و جوانان مازندرانی بسیار برای ما مهم است و این را دِین بر گردن خود می دانم.

این مسئول اظهار داشت: قرار است ۱۸۰ قلم محصولات تشخیصی بر پایه تازه‌ترین تکنولوژی روز دنیا تولید شود که تاکنون مجوز ۱۵ قلم آن را دریافت کردیم و در نظر داریم خطوط مرکب انتقال مواد اولیه را از طریق خزر وارد کنیم و محصولات را به کشورهای CIS صادر کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 926957