shigvar
15 دی 1401 - 09:20

۳۱۸ دانشجوی خارجی در کرمانشاه پزشکی می‌خوانند

رییس دانشکده پزشکی کرمانشاه گفت: در دانشکده پزشکی یک‌هزار و ۹۸۶ دانشجوی داخلی و ۳۱۸ دانشجوی خارجی در حال تحصیل هستند.

مهران پورنظری، رییس دانشکده پزشکی کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد یک‌هزار و ۹۸۶ دانشجو داخلی و همچنین ۳۱۸ دانشجو خارجی در مقاطع مختلف (پزشکی- تحصیلات تکمیلی- تخصصی- فوق تخصص و  MMBBS...) در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: دانشکده پزشکی کرمانشاه در سال ۱۳۵۴ با مساحتی حدود ۱۵ هزار مترمربع تأسیس و در همان سال پذیرش دانشجوی پزشکی عمومی در دستور کار قرار گرفت و در مسیر توسعه از سال ۱۳۷۰ پذیرش دستیار تخصصی و همچنین از سال ۱۳۷۵ پذیرش دستار فوق تخصصی در این مراکز آغاز و همچنین در راستای تربیت دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی از سال ۱۳۹۳ پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی PHD آغاز شد.

رییس دانشکده پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: درحوزه آموزشی این دانشکده، تعداد ۲۰ گروه در مقطع علوم بالینی و ۱۵ گروه در مقطع علوم پایه و همچنین سه گروه در حوزه تحقیقات مشغول فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه این دانشکده در ۱۹ رشته تخصصی و فوق‌تخصصی مشغول به تربیت دستیار است، افزود: در این دانشکده ۳۱۸ نفرهمکار هیأت علمی درحوزه علوم پایه و بالینی به امر آموزش دانشجویان مشغول هستند و همچنین حدود ۱۰۰ نفر پرسنل در حوزه‌های اداری و آموزشی و پژوهشی شاغل هستند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 956037